Bartin Sohbet Odaları

BartinSohbet.NET

Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?

Evdeki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?

Duvarlara monte edilmiş olan profillerin ve bu profillerin üzerini kapatmak için alçı yardımı ile oluşturulmuş olan paneller vasıtası ile meydana getirilen bir duvar dekorasyonu stili olan yatak odası nişleri rutubetin en çok birikmeye müsait olduğu yerdir. Genellik ile evin hemen hemen her yerinde görülüyor olsa da en çok bu alanda biriken küf kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını veriyoruz.

Her ne kadar evin her yerinde olabilecek bir durum olsa da kokusundan rahat bir şekilde evde oturmaya fırsat vermeyen rutubet bir nem birikmesi sonucunda meydana gelmektedir. Özellik ile kış aylarının gelmesi ile birlikte ortaya çıkan evdeki rutubet nasıl giderilir sorusuna yanıt aramaya başlayan ev sahipleri de bu durumdan oldukça mustariptir. Soğuk havalarda yağmakta olan yağmurun evin bulunduğu binanın duvarlarına zarar vermesinden sonra ortaya çıkan bu rutubet kokusunun rahatsız edici etkisinden kurtulmak ve sağlığınızı korumak için bu kokudan kurtulmak en doğru yol olacaktır.

Rutubet Kokusu Nasıl Gider?

Odadaki rutubet kokusu nasıl gider sorusunun cevabı ise tek bir seçenek üzerinden değil birden çok şık olarak ev sahiplerine sunulmaktadır. Bu şıkların ilki ise evin sürekli olarak havalandırılmasıdır. Yaz ayları haricinde özellik ile de evde bulunmadığınız zamanlarda camları bütün gün açık bırakmanız rutubet kokusunun oluşmasını önleyecektir. Bunun ile birlikte bir çorba kaşığı kahve telvesini yine bir çorba kaşığı hardal ile birlikte karıştırarak rutubetin bulunduğu yere dikkatli bir şekilde sürmeniz gerekiyor. Bu karışım ile birlikte iyice ovduğunuz duvar birkaç işlemden sonra düzelmeye başlayacaktır.

Eğer hardal kullanmak istemiyor iseniz evdeki rutubet kokusu için yalnızca kahve de kullanabilirsiniz.

Rutubet Kokusu Nasıl Önlenir?

Odadaki rutubet oluşmasını önleyebilmek için ilk olarak bahsetmiş olduğumuz gibi evi sürekli olarak havalandırmanız yeterli olacaktır. Bunun ile birlikte rutubet kokusuna çözüm önerileri olarak sunulan bir başka seçenek de rutubetin oluşmasından korktuğunuz duvarın bulunduğu odada kesinlik ile çiçek bulundurmamanızdır. Zira çiçekler odada yer alan bütün nemi arttırdığı gibi bu durum da aynı zamanda rutubet kokusunu arttırmaya başlar.

Rutubet Çözümleri

Rutubet çözümleri olarak sunulan bir başka seçenek ise kedi kumudur. Rutubetin bulunduğu yere koyacağınız kedi kumu nemi hızlı bir şekilde kendisine çekecektir. Bundan dolayı gözden uzak bir yerde kedi kumu koymanız rutubet sorununu kolay bir şekilde çözecektir. Ayrıca karbonat ve tuz ikilisinin de rutubete karşı oldukça faydalı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Rutubetin olduğu noktaya tuz ya da karbonat konulur ise hem karbonat hem de tuz ikilisinin rutubeti nasıl yok ettiğini görebilirsiniz.

Son olarak kış aylarında kalorifer peteklerinin önünü açmanız da rutubetin oluşmasını engelleyecek bir eylem olacaktır. Zira bu durum evinizde bulunan nem oranını oldukça düşürecektir.

Rutubetin ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu yukarıda anlatmaya çalıştık. Eğer sizler de böyle bir sorun ile karşı karşıya kalıyor iseniz muhakkak bir çözüm bulmanız gerekiyor. Bunun ile birlikte özellik ile çocukların bulunduğu ortamlarda son derece kötü bir etki yaratan rutubetin oluşmasını engelleyemiyor iseniz dış cephe izolasyonunuza dikkat etmeniz gerekir. Eğer bir apartman içerisinde yaşıyor iseniz yalnızca sizin evinize değil aynı zamanda bütün binaya bu uygulamayı yaptırmanız gerekiyor.

Sağlık ihmale gelmez. Bu gibi durumlardan dolayı sağlığınız için en iyi kararı vererek rutubetten bir an önce kurtulmalı ve huzurlu bir şekilde evinizde oturmanız gerekir ki daha sağlıklı bir yaşam sürebilesiniz.

Post Tagged with

Yorumlarınız bizim için çok değerli.. Olumlu veya olumsuz fikir ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: